29 marca 2012

Julia Marcell, Rondo Sztuki, 27.03.2012r.


Galeria Ronda Sztuki w Katowicach obchodzi w tym roku swoje piąte urodziny (2007-2012). W związku z powyższym na najbliższe dwa miesiące zaplanowano szereg atrakcji. We wtorek zainaugurowano z wielkim przytupem urodzinowy cykl koncertów. Gwiazdą wieczoru była opromieniona ostatnimi sukcesami - Julia Marcell. Jej koncert zdecydowanie porwał tłumnie zgromadzoną w Rondzie publikę, w tym także niżej podpisanego. Parę zdań komentarza na ten temat pozwoliłem sobie napisać w Portalu Katowickim. Tekst dostępny do przeczytania tutaj. Tam też parę ciekawszych zdjęć;)
Zdjęcia: Sławomir Kruk

22 marca 2012

Ólafur Arnalds, Nils Frahm; Jazz Club Hipnoza, 19.03.2012r.


Muzyka ciszy potrafi być piękna i wciągająca. Choć tytuł posta wskazuje, że to Ólafur Arnalds był gwiazdą koncertu, a Nils Frahm tylko supportem to nieprawda. Obaj zagrali znakomite koncerty i trudno byłoby wybrać ten lepszy. Zresztą dwukrotnie wystąpili razem na scenie i nie była to kwestia przypadku. 21 kwietnia ukaże się ich wspólna płyta zatytułowana "Stare" i z pewnością warto będzie jej posłuchać. Tyle tytułem wstępu. Relacja z koncertu do przeczytania w Portalu Katowickim. Tekst dostępny tutaj.


Zdjęcia: Sławomir Kruk

21 marca 2012

Afro Kolektyw, Okno KATO baru, 17.03.2012r.


W sobotę byłem na plenerowym występie Afro Kolektywu w oknie KATO baru. Moją relację z koncertu standardowo znajdziecie w Portalu Katowickim (portalkatowicki.pl). Tam również więcej zdjęć (zdecydowanie ciekawszych niż te tutaj, ale nie chciałem ich powtarzać). Tekst do przeczytania w linku.Zdjęcia: Sławomir Kruk